Bornova Belediyesi’ne ulaşmak çok kolay

Bornova Belediyesi’nin vatandaşların hizmete daha çabuk ulaşması amacıyla kurduğu WhatsApp hattı 1. yılını kutluyor. Vatandaşların 7 gün 24 saat karşılık bulabildiği hatla dilek ve öneriler kısa sürede iletiliyor. Bir yıl içinde 2 bin 571 şikayet ve talebe cevap verildi. Ayrıca Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, hattın birinci yılı için WhatsApp yoluyla sorununu bildiren ve çözümün ardından Belediye’ye teşekkür mesajı yollayanlardan biri olan Engin Yılmaz’ın evine de ziyarette bulundu. Bornova Belediyesi, diğer sosyal medya platformlarını da etkin şekilde kullanıyor.

Bornova Belediyesi’nin “ortak akıl” ilkesi ile başlattığı vatandaşların şikayet ve taleplerini iletebildikleri WhatsApp hattı 1. yılını kutluyor. Vatandaşların talep ve şikayetlerini daha kolay iletilebilmesi ve sorunların en kısa zamanda çözüme ulaştırılabilmesi amacıyla hayata geçirilen hatta bir yıl içinde gelen 2 bin 571 bildirime cevap verildi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila; hattı kullanarak görüşlerini bildiren ve sorunun 1 saat içinde çözüme kavuşmasının ardından memnuniyetini yine WhatsApp üzerinden ifade eden vatandaşlardan biri olan Engin Yılmaz’ın evine de konuk oldu.

Başkan Atila’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yılmaz, Bornova Belediyesi’nin çalışmalarını sosyal medya üzerinden takip ettiğini söyledi. Ersoy Caddesi’nde oturan annesinin evinin önünde yaşadığı sıkıntıyı WhatsApp yoluyla belediyeye ilettiğini anlatan Yılmaz, “Aynı gün içinde bize dönüş yapılarak sorunumuz çözüldü. Daha önce de bu hat aracılığı ile bazı şikayetler iletmiştim. Onlar da en kısa sürede çözüme ulaştırılmıştı. Bornova için yapılan çalışmalar için başta Başkan Olgun Atila olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ederim” dedi.

WhatsApp hattının birinci yılını kutladıklarını ifade eden Başkan Atila ise hat sayesinde sorunların daha çabuk iletildiğini ve böylece hızlı bir şekilde çözüme ulaştırdıklarını söyledi. Başkan Olgun Atila, Bornova Belediyesi tarafından düzenlenen Suluboya Festivali’nde yapılan Bornova resimlerinden hazırladıkları bir tabloyu da Engin Yılmaz’a hediye etti.

Hattın çalışması

“0 530 214 50 35” nolu WhatsApp hattına gelen talep ve şikayetler 7 gün 24 saat cevap buluyor. İncelenen bidirimler; ilgili müdürlükler veya ESHOT, İZSU, İzmirgaz, Büyükşehir Belediyesi, Karayolları Müdürlüğü ve Gediz Elektrik gibi dış kurumlara da iletiliyor. Konu ile ilgili olarak yapılan işlemler hakkında WhatsApp yoluyla vatandaşlara geri dönüş yapılıyor.

Sosyal Medyada da aktif belediyecilik

Bornova Belediyesi, diğer sosyal medya platformlarını da etkin şekilde kullanıyor.

Vatandaş Bornova Belediyesi’ne hangi sosyal medya platformundan ulaşırsa ulaşsın, şikayetini prosedüre takılmadan ilgili birime iletip, sonuç alıyor. Whatsapp hattının yanında web sitesinden duyurular ve bilgilendirilmeler yapılırken,vergi borçları ve bir çok e-belediye işlemleri de internet üzerinden yapılabiliyor. Bornova Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesaplarının yanısıra, Başkan Olgun Atila’nın kişisel sosyal medya hesapları da vatandaşlarla daha çok etkileşime geçilmesini sağlıyor. Başkan Atila Facebook üzerinden yaptığı canlı yayınlarla da vatandaşlara erişebiliyor.

Bornova Belediyesi Sosyal Medya Hesapları:

Facebook.com/bornovabld

Twitter.com/bornovabld

Instagram.com/bornovabld

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila Sosyal Medya Hesapları:

Facebook.com/olgunatila1

Twitter.com/olgunatila

Instagram.com/olgunatila

(Visited 203 times, 1 visits today)

İlginizi çekebilecek videolar


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bornovatv/public_html/wp-includes/functions.php on line 3778